Jdi na obsah Jdi na menu
 


7.ročník Mikulášovické kraslice je za námi

Letos po prvé už v pátek 25.3.2016 zorganizovali mikulášovičtí chovatelé již 7.soutěžní výstavu kraslic v Mikulášovicích. Celkem 41 exponátů, převážně krásně nazdobených kraslic, ale i nemalé množství dalších velikonočně laděných předmětů a pomlázek od soutěžících všech věkových kategorií a kolem 70 návštěvníků bylo potěšeno nápady a šikovností na této tradiční velikonoční akci. Letos byla nejsilněji zastoupena kategorie různých velikonočně zaměřených předmětů od autorů bez rozdílu věku, ve které bylo celkem 15 exponátů, různých pletených králíčků, slepiček a podobně, ale i např. velikonoční cukroví. Další soutěžní kategorie měly následující zastoupení: ve věku 10-15 let (10), za ní 6-10 let (8) starší 18 let (6) a po jednom soutěžícím měli předškoláci a soutěžící s upletenými pomlázkami z Mikulášovic a okolí.

Krásné pomětní poháry s čokoládovým vajíčkem si z výstavy odnesli: v nejmladší kategorii Karolínka Doležalová /exponát č.35/, v kategorii 6-10 František Pánek /exponát č.38/, v kategorii 10-15 let členka našeho chovatelského kroužku v Mikulášovicích Daniela Hentschelová /exponát č.2/, v kategorii 15-18 let nebyl žádný zástupce, v kategorii nejstarších 18 let byla nejúspěšnější k naší radosti členka pořádající organizace paní Jitka Lerchová /exponát č.23/. Za úžasné a ukázkové pomlázky byl oceněn již tradičně pan Jaromír Habr /exponát č.37/ a v kategorii různých předmětů s velikonoční tématikou zaslouženě opět členka našeho chovatelského kroužku Daniela Hentschelová /exponát č.8/, která měla v soutěži letos celkem 13 exponátů – jeden krásnější než druhý!

Vyvrcholení akce patřilo samozřejmě dražbě vystavených exponátů. Musíme uznat, že byla opravdu ukázková a v některých případech se dražitelé překonávali! Díky tomu po vyplacení autorských honorářů dětem, připočtení výtěžku z dobrovolného vstupného a výnosu tomboly bylo vybráno ve prospěch dalších podobných akcí celkem 3083Kč!

Zvláštní poděkování patří organizátorům z řad členů pořádající chovatelské organizace za významné pomoci rodičů některých mladých chovatelů. Nás organizátory potěšil značný zájem o soutěž z mikulášovické veřejnosti i osobní účast v závěrečné dražbě paní starostce Miluši Trojanové, která dražbu učinila opravdu napínavou! Už dnes můžeme pro příště slíbit, že jsme obdrželi od tradičního účastníka pana Habra nabídku, že narok bude zájemce na místě učit plést krásné pomlázky!

Touto zdařilou akcí se zdejší chovatelská organizace zapojila do oslav 100. výročí povýšení Mikulášovic na město, které tuto akci tradičně podpořilo. V rámci této akce jsme rovněž oslavili 10.výročí založení naší chovatelské organizace společně s našimi přáteli z chovatelské organizace v Sasku. Děkujeme proto i Koordinačnímu centru česko-německých výměn mládeže TANDEM, které náš projekt rovněž podpořilo v rámci „Společného programu podpory česko-německých projektů setkávání mládeže Rozjeď to s Tandemem!“. Vy, kdo jste se na výstavu z různého důvodu osobně nedostali, nebo si chcete naopak připomenout společně strávené hezké okamžiky, otevřete si na Facebooku naši stránku Český svaz chovatelů, SO mladých chovatelů se sídlem v Mikulášovicích, kde najdete hezké fotografie od autora Míly Hujerky, který patřil mezi návštěvníky naší výstavy. Tak nashledanou opět za rok v pátek první sváteční velikonoční den!

 

Vlastimil Jura st.

Určeno pro Mikulášovické noviny 4/16

 

Náhledy fotografií ze složky Mikulášovická kraslice 2016

 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 199827
Měsíc: 8728
Den: 37