Jdi na obsah Jdi na menu
 


72 hodin - Pomáhám, protože chci Mikulášovice 2017

article preview

 

Celostátní akce 72 hodin – Pomáhám, protože chci! v Mikulášovicích proběhla už po šesté

 

Už 10. výstava zvířat v držení mladých chovatelů se uskutečnila v sobotu 14. října, po dvou letech v horní škole, opět ve Slovanském domě.  Proběhla jako součást šestého ročníku celostátní akce České rady dětí a mládeže „72 hodin – Pomáhám, protože chci!“, který probíhal po celé zemi ve dnech 12.-15.října. Letos jsme vedle pořádání výstavy ještě vysadili dva ovocné stromy a pokračovali v dostavbě chatičky pro vedoucí na naší táborové základně na Salmově.

 

Letošní podzimní výstava zvířat vychází z již vzniklé tradice, kdy hodnocení vystavovaných exemplářů mají plně v rukou diváci - návštěvníci výstavy. Letos jich bylo na 300 a vybírali z 90 různých zvířat. Nejvíce bylo vystaveno drůbeže 60, dále byli v 8 klecích drobní hlodavci, 6 králíků, v 6 klecích okrasné a exotické ptactvo, 2 holubi, 7 koček a 3 terária s terarijními živočichy. Nejúspěšnějším mladým vystavovatelem v odbornosti koček se stala Anička Hajná, v odbornostech drůbeže, holubů a okrasného a exotického ptactva člen chovatelského kroužku Jirka Brož, nejúspěšnější v odbornosti drobných hlodavců, teraristiky a králíků se stal člen kroužku Jakub Brož. V doplňkové části mezi dospělými vystavovateli se nejlépe umístila v odbornosti chovu koček Elena Yurova a v odbornosti chovu drůbeže Zdeněk Lerch.  Všichni vítězové při slavnostním vyhlášení obdrželi krásné poháry a dárky od sponzorů. Výstavu letos zajišťovalo celkem 26 dobrovolníků, převážně z řad dětí a mládeže.

 

Výstava byla obohacena o tombolu, o kterou byl velký zájem, mimo jiné proto, že v naší tombole  vyhrává každý los! Návštěvníci tak měli možnost vyhrát jak různé věcné ceny a dárky, tak i různá krmiva pro zvířata a i zvířata samotná. Nově měli návštěvníci zajištěno i bohaté občerstvení i možnost zakoupení domácích sýrů, marmelád a košíkářského zboží, o které byl značný zájem.

 

Na přípravě i průběhu výstavy se podíleli jak mladí chovatelé, tak i další členové zdejší chovatelské organizace a někteří rodiče, za což si všichni zaslouží velké poděkování. Poděkování za podporu si zaslouží i město Mikulášovice, které poskytlo jak výstavní prostory, pomohlo s propagací výstavy, tak finančně  příspěvkem na náklady spojené s akcí. A samozřejmě i místní sponzoři – někteří obchodníci, kteří věnovali své ceny pro děti a do výstavní tomboly.

 

Náš spolek této víkendové akce využil i k tomu, aby se v rámci Společného programu podpory česko-německých a česko-rakouských projektů setkávání mládeže Rozjeď to s Tandemem! opět po čase setkal s mladými chovateli družebního spolku z obce Hörnitz v nedalekém Sasku, kteří nám oplatili naši návštěvu jejich jarní výstavy. Kvůli u nich nepříznivé nákazové situaci u králíků sice nakonec nemohli vystavit svá zvířata, zúčastnili se však všech aktivit, které byly součástí projektu.

 

Díky počasí, které nám letos parádně vyšlo, se výsadby stromků zúčastnilo 6 dobrovolníků a do dostavby táborové základny 7 dobrovolníků. Účastníci letošního ročníku akce získali na památku  speciální modré nebo zelené tričko se symbolem akce, které jsme na podporu našeho projektu obdrželi za režijní cenu od hlavního organizátora akce – České rady dětí a mládeže z Prahy. Bude nám všem připomínat společně strávený čas při dobrovolnické činnosti ve prospěch města a veřejnosti. Připomínkou budou i společné památeční fotografie, které jsou umístěny na webech města Mikulášovice a našeho spolku, i na Facebookové stránce spolku.

 

Vlastimil Jura, předseda ZO ČSCH v Mikulášovicích

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Podzimní výstava zvířat 2017

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail listArchiv

Kalendář
<< červen / 2020 >>


Statistiky

Online: 7
Celkem: 235129
Měsíc: 10087
Den: 334