Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášovická kraslice 2017 je už za námi

V pátek 14.4.2017 zorganizovali zdejší chovatelé již 8.soutěžní výstavu kraslic v Mikulášovicích. Za účasti 14 soutěžících s 29 soutěžními exponáty a dvěma mimo soutěž a kolem 30 návštěvníků se autoři různých věkových kategorií předvedli se svými nápady a šikovností na této tradiční velikonoční akci. Nejsilněji byla zastoupena kategorie ostatních velikonočních výrobků (20) za ní 10 – 15 let (5), dále 18+ (3), 6-10 let (2) a na posledním jeden soutěžící s pletenými pomlázkami.

Krásné pamětní poháry spolu s čokoládovým dobrotami si z výstavy odnesli: v kategorii 6-10 let Tereza Kašpárková, v kategorii 10-15 let bratři Josef a Rudolf Plešingrovi, v kategorii 18+ byla nejúspěšnější paní Jitka Lerchová (členka pořádající organizace). Za úžasné a ukázkové pomlázky byl oceněn už tradičně pohárem pan Jaromír Habr, který letos zájemce i učil, jak takové pomlázky uplést. Letos byla nejvíce obsazena kategorie různých velikonočních výrobků, proto pořadatelé rozhodli ocenit poháry hned tři nejúspěšnější soutěžící, byli to členka kroužku Daniela Hentschelová za největší soubor exponátů, člen kroužku Jakub Brož za zajíčky a  Karla Doležalová za originální ovečku.
Závěr akce patřil dražbě vystavených exponátů. Musíme uznat, že byla opravdu ukázková a v některých případech se dražitelé překonávali! Díky tomu po vyplacení autorských honorářů dětem, připočtení výtěžku z dobrovolného vstupného a výnosu tomboly, kde vyhrával každý los, ve prospěch dalších podobných akcí bylo vybráno celkem 2482Kč!

Na úplný závěr akce jsme si ponechali společnou konzumaci jubilejního dortu, kterou jsme oslavili výročí chovatelské činnosti v Mikulášovicích. Ponechali jsme jej na výstavu po dopolední výroční členské schůzi našeho spolku, na které jsme převzali za účasti starostky Mikulášovic paní Miluše Trojanové a jednatele Územní organizace ČSCH Děčín ocenění od ÚVV Českého svazu chovatelů, naše členka Elena Yurová čestný odznak Za zásluhy o chovatelství 3. stupně a spolek nejvyšší ocenění pro kolektiv Čestnou vlajku ÚVV za jedinečnou práci s mládeží.
Zvláštní poděkování patří všem přítomným členům pořádající organizace včetně mladých chovatelů i dalším příznivcům, kteří při zabezpečení tradiční akce pomohli.

A samozřejmě Městu Mikulášovice, které od počátku tuto akci zaštiťuje a společně pomohli tuto naši akci zorganizovat.

Tak na shledanou opět za rok v pátek první velikonoční svátek!

 

Vlastimil Jura st.

 

 

Přispěvek do Mikulášovických novin 4/2015

 

https://www.zonerama.com/fidelko/213857

 

Náhledy fotografií ze složky Mikulášovická kraslice 2017

 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 199827
Měsíc: 8727
Den: 37