Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulášovická kraslice virtuální je už minulostí

article preview

Po loňské zkušenosti, kdy nám protivirová opatření výstavu znemožnila uskutečnit, proběhla letošní již 11.Mikulášovická kraslice formou virtuální výstavy. Tuto formu jsme si už vyzkoušeli při konání zimní výstavy zvířat, která proběhla úspěšně. Pro mnohé vystavovatele, ale i návštěvníky je to stále něco nezvyklého, ale doba je už taková a musíme se jí umět přizpůsobit, tedy pokud hodláme nějakou činnost vyvíjet a coronavirus není pro nás s ohledem na svoji lenost vysvobozením. A protože to není náš případ, připravili jsme se i na tuto eventualitu.

V průběhu velikonočních svátků od soboty do pondělí měli návštěvníci akce možnost zhlédnout vystavené exponáty na výstavní facebookové stránce a dát svůj hlas exponátům, které se jim nejvíce líbily. Exponátů se tentokráte sešlo 22, převážně se jednalo o kategorii jiných velikonočních předmětů, kterých bylo deset. Návštěvníci svými 85 hlasy rozhodovali o vítězích v jednotlivých soutěžních kategoriích. V soutěži kraslic byl v nejmladší věkové kategorii /do 6 let/ nejúspěšnější Tomáš Ritter, který se ziskem 22 hlasů stal současně nejúspěšnějším vystavovatelem, v kategorii do 10 let byl nejúspěšnější Jakub Frejlach, v kategorii do 15 let jeho bratr Petr Frejlach, všichni členové zdejšího chovatelského kroužku, mezi nejstaršími soutěžícími /18+/ se stala vítězkou Zuzana Ritterová z Mikulášovic se ziskem 19 hlasů. Věková kategorie do 18 let nebyla obsazena. V soutěžní kategorii v pletení pomlázek se vítězem stala rovněž Zuzana Ritterová ziskem 9 hlasů. V kategorii jiné velikonoční výrobky diváci vybrali za vítěze Zbyňka Mejstříka ml., rovněž člena zdejšího kroužku. Tentokrát se do naší akce nezapojil žádný přespolní účastník.

Za své nápady a šikovnost v rámci udržování našich národních tradic převzali vítězové hezké poháry, diplomy, čokoládové zajíčky a další věcné ceny v následujícím týdnu po velikonocích v Obchodě u Žida, který s našim spolkem dlouhodobě při našich akcích spolupracuje. Za podporu soutěže děkujeme rovněž městu Mikulášovice a několika tradičním sponzorům: Spolku kolem do kola a OVOCE-ZELENINA Monika Kremličková z Mikulášovic. Budeme si fandit, že v příštím roce se již tato tradiční akce uskuteční klasickým způsobem, který umožní vyšší účast soutěžících.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail list
Statistiky

Online: 2
Celkem: 369896
Měsíc: 7375
Den: 173