Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladí chovatelé hodnotí první polovinu roku 2021

Tradičně největší akcí letošní sezóny byl letos už 38. ročník stanového tábora se zvířaty, který se uskutečnil ve dnech 18.7.-7.8. na táborové základně spolku na Salmově. Letos se jej zúčastnilo 52 dětí, o které se staralo 12 dospěláků, kteří měli s sebou 8 morčat a dalších hlodavců, 5 pejsků, 3 králíky kočky, 2 terarijní živočichy /želvu a africké šnejy/ a po letech i jednu fretku. I přes nutná opatření spojená s coronavirem i letos byl tábor mezinárodní, když se jej vedle převahy tuzemských zúčastnili i táborníci z Francie, Německa, Ruska, Ukrajiny a Vietnamu. Společně strávili tři týdny bohatého programu plného her, vědomostních soutěží, ale především pobytu v lese a u vody. Nezapomněli jsme ani na tradiční úklid lesa po neukázněných návštěvnících.

 

Součástí byl i celodenní výlet do Janské, kde pod vedením zkušeného průvodce absolvovali prohlídku podzemní letecké továrny Rabštejn, kde se seznámili s její tragickou historií a při té příležitosti položili věnec u památníků obětí místního koncentračního tábora. Absolvovali i vycházku po pásmu lehkého pohraničního opevnění mezi Všemily a Srbskou Kamenicí se zajímavým výkladem a besedou. Tento projekt byl realizován ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR. Tábor rovněž podpořilo Město Mikulášovice, Pivovar Kocour z Varnsdorfu, JSP Gastro z Vilémova, společnost Marsapet ze SRN a TOM Mikulášovice, kterým jsme za podporu velice vděčni.

 

V průběhu tábora se i letos uskutečnila výstava zvířat mladých chovatelů z Mikulášovic a okolí, a to nejenom účastníků tábora se zvířaty. Návštěvníci tak mohli spatřit pejsky, hlodavce, králíky, terarijní živočichy, kočky, okrasné a exotické ptactvo a pro zpestření i fretku. Tradičně se soutěžilo o krásné poháry a věcné ceny. Nejúspěšnějším se stal člen našeho chovatelského kroužku Marek Merva, který získal vítězství hned ve třech odbornostech: králíkářích, teraristice a okrasném a exotickém ptactvu. Mezi pejskaři zvítězila tábornice Anna Patzaková z Hořetic, mezi vystavovateli hlodavců tábornice a členka našeho kroužku Kamila Krpálková, stejně tak mezi chovateli koček člen kroužku Tomáš Barna, bez konkurence byla tábornice Barbora Soukupová z Poděbrad se svým kožešinovým miláčkem fretkou. Výstava letos prvně proběhla na velmi hezkém místě přímo v areálu táborové základny našeho spolku v Mikulášovicích - Salmově, a navštívilo ji 54 platících dospělých diváků a dalších bezmála 80 dětí a mládeže bezplatně. Velký zájem byl o odpolední ukázku výcviku služebních psů a besedu, kterou pro účastníky a návštěvníky výstavy uskutečnil dlouholetý krajský policejní kynolog pan Pavel Beer ze Šluknova. Mezi sponzory akce patří Město Mikulášovice, Antonín Blažek - ZOOcentrum Šluknov, MARPOL-FRUIT Mikulášovice, František Möse Řeznictví Mikulášovice a Pivovar Kocour z Varnsdorfu, kterým všem tímto moc děkujeme! V průběhu výstavy byly předány i poháry vítězům prvního ročníku fotografické soutěže na téma Děti a zvířata. Ve svých kategoriích podle věku zvítězili: Mariana Přeučilová z Malé Skály s fotografií Psí jaro, Aadriana Senáši z Liberce s fotografií Klobouk veverky, Nikola Mejstříková s fotografií Zbyněček s kocourem, Vlastimil Jura st.s fotografií Z výstavy v Hörnitz a Michaela Doubravová s fotografií Marek a jeho kocour, všichni z Mikulášovic. Všem vítězům gratulujeme a děkujeme za účast v soutěži. Nejúspěšnější fotografie může veřejnost shlédnout v naší propagační skřínce na náměstí v Mikulášovicích a následně budou zveřejněny i na našich FB a webových stránkách.

 

Letošní celostátní kolo soutěže mladých chovatelů proběhlo ve dnech 11.-15.8.v Olomouci v prostorách Střední zemědělské a zahradnické školy. Z našeho spolku se letos zúčastnily pouze dvě soutěžící, vítězky postupového kola v odbornostech psů – Marcela Shánělová a hlodavců – Kamila Krpálková. Obě dvě nás reprezentovaly výborně: Marcela ve své odbornosti zvítězila a Kamila, náš letošní nováček, jen těsně přišla o medailové místo a obsadila čtvtou příčku. Pro zajímavost v soutěži družstev jsme získali 7 místo, když družstvo Prahy, které se umístilo na 3. příčce, mělo pouze o jednu zlatou medaili více! Oběma děvčatům moc gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích a jejich chovu zvířat! Naši účast na akci podpořil Dobrovolný svazek obcí Sever a Město Mikulášovice, kterým děkujeme.

 

Před námi jsou ještě mnohé letošní akce, jako další úklid lesa na Salmově v sobotu 19.9. v rámci celosvětového úklidového dne, účast v celostátní akci 72 hodin-Ruku na to! - výsadba stromků v Mikulášovicích 14.10. V závěru měsíce října má náš spolek rovněž v plánu uskutečnit další autobusový poznávací výlet pod vedením historika Radka Andonova po památnících obětí 1. světové války v našem regionu spojenou s kladením věnců u památníků v našem městě, na kterou už nyní zveme širokou veřejnost.

 

Vlastimil Jura, předseda spolku

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail list
Statistiky

Online: 5
Celkem: 369891
Měsíc: 7387
Den: 176