Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěžní výstava „Mikulášovická kraslice 2015“ je tady!

Konečně tu máme jaro a k jaru patří naše tradiční velikonoční svátky. Letos přicházejí už počátkem dubna. A těsně před nimi v sobotu 4.dubna Vás zveme na naši tradiční akci. Těší se na ni především děti, ale ani mnohým dříve narozeným, není lhostejná. Zdejší organizace Českého svazu chovatelů letos pokračuje už šestým ročníkem v tradici soutěže o nejhezčí velikonoční kraslici.I letos bude soutěž doplněna o klání mezi pletaři pravých velikonočních pomlázek všech velikostí a úprav, podle toho, na co si kdo troufne. V průběhu výstavy bude i předváděno zdobení kraslic a pletení pomlázek a košíků a bude prováděn rychlokurz pro ty, co mají zájem si vlastní pomlázku na místě uplést. Je ale potřeba si s sebou přinést vhodný potřebný materiál.

V soutěži kraslic je možno použít jakékoliv technologie výzdoby vajec, lze se zúčastnit s jednotlivými exponáty nebo s celou kolekcí, to je na každém z účastníků soutěže.

Soutěžit se bude v 5 kategoriích,

  • předškolní děti do 6 let věku,

  • děti starší 6 let do 10 let,

  • starší 10 let do 15 let,

  • starší 15 let do 18 let a pak

  • dospělí starší 18 let bez omezení věkové hranice.

Pro případ, že by v některé kategorii bylo málo soutěžících, bude tato spojena se sousední kategorií.

Soutěžní exponáty bude možno předat k umístění na výstavě v sobotu 4.dubna 2015 v době mezi 13,30 až 14. hodinou. Od 14 do 16 hodin pak proběhne veřejná výstava všech exponátů s hodnocením, které provedou samotní návštěvníci akce. Hodnotí se tak, že každý návštěvník věnuje maximálně 1 hlas exponátu v každé soutěžní kategorii. Souběžně bude probíhat soutěž o nejhezčí pomlázku.

Po 16. hodině bude uskutečněno vyhodnocení soutěže s oceněním autorů. Jako každý rok i letos na nejúspěšnější soutěžící čekají krásné poháry a pro všechny zúčastněné čokoládová vajíčka jako odměna. Následně pak proběhne veřejná aukce výstavních exponátů, na kterou zveme širokou rodičovskou a především podnikatelskou veřejnost z Mikulášovic. Přijďte nás podpořit a ocenit šikovné velikonoční tvůrce! Podnikatelé v Brtníkách se každoročně postarají na jejich soutěži o napínavou aukci a významně podpoří všechny soutěžící. Mikulášovičtí jsou určitě lepší ! Výnos z aukce vystavených kraslic bude rozdělen následovně: 50 % z dražební ceny exponátů od autorů do 18 let obdrží samotní autoři z řad dětí, druhá polovina a celý výnos z dražby kraslic autorů starších 18 let zůstane pořádající organizaci, která je použije na podporu činnosti mládeže v organizaci a pro pořádání dalších akcí pro děti a mládež v Mikulášovicích.

Očekáváme, že akce si už našla své trvalé místo v programu pro občany města a zapojí se do ní opět další mladší i starší autoři za výrazné podpory rodin a sponzorů. Místem konání je Slovanský dům (klub) v Mikulášovicích pod záštitou města a pro návštěvníky bude připravena možnost občerstvení a letos nově bude doplněna i o tombolu! Info a akci na tel. 602 682 600.

 

Vlastimil Jura st.

 

 

 
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 199827
Měsíc: 8725
Den: 37