Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proběhlo Okresní kolo OMCH

Ve středu 8. května se uskutečnilo v klubovně ZO ČSCH Mikulášovice v horní škole okresní kolo 51. Olympiády mladých chovatelů. Zúčastnilo se jej sedm dětí z Mikulášovic, Velkého Šenova a Vilémova. Před samotným zahájením soutěžního klání naši mladí chovatelé a s nimi i členové našeho spolku a další občané Mikulášovic pietně vzpomenuli hrdinství osvoboditelů našeho města v roce 1945 a položili věnec a květiny u památníku před základní školou.

Soutěž se skládala ze dvou kategorií: poznávání plemen a druhů zvířat a znalostního testu podle jednotlivých odborností, ve kterých děti soutěžily. Předem soutěžící ještě vypracovali písemnou práci na téma, které si sami zvolili, jednalo se o pozorování vlastních chovaných zvířat.

Při hodnocení výsledků hodnotící komise musela s potěšením konstatovat, že někteří soutěžící se opět zdokonalili ve svých vědomostech, protože byla možnost porovnat dosažené výsledky s výsledky základního kola soutěže, které se uskutečnilo v naší ZO ČSCH Mikulášovice před měsícem, ale i s výsledky dosaženými před rokem.

A jak to dopadlo? Nejúspěšnější byla chovatelka hlodavců Aneta Kulhavá z Vilémova, soutěžící v kategorii starších, která dosáhla celkem 118 bodů. Ostatní soutěžící byli již z kategorie mladších, kde nejúspěšnější byla chovatelka psů Marcela Shánělová z Mikulášovic se 113,5 body, akvaristka Tereza Benátská z Mikulášovic s počtem 83 bodů, chovatel drůbeže Jiří Krůta z Velkého Šenova s 63,5 body, dále chovatelé koček z Mikulášovic Jakub Frejlach s 55 body a Anna Hajná s 53 body. Mezi mladšími chovateli hlodavců byl nejlepší Petr Frejlach z Mikulášovic se 43,5 body, všichni členové mikulášovického kroužku mladých chovatelů. Soutěžící si domů odnesli diplomy, krásné poháry a poukazy na nákup chovatelských potřeb či krmení a další věcné dárky. O odměny se letos postarali ÚO ČSCH Děčín, ZO ČSCH Mikulášovice, Město Mikulášovice, Dobrovolný svazek obcí Sever a podnikatelské subjekty Mikov Mikulášovice a Pivovar Kocour z Varnsdorfu, kterým za to upřímně děkujeme!

Všechny uvedené olympioniky čeká ve dnech 7.-11.srpna účast v celostátním kole olympiády, které proběhne v Přerově na Moravě. Fandíme si, že minimálně obhájí loňské vynikající 10. místo v republice, k čemuž jim všem přejeme hodně štěstí!

 

Vlastimil Jura st.

 

 

Náhledy fotografií ze složky OK OMCH 2019

 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 201571
Měsíc: 2672
Den: 71