Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyzkoušeli jsme si virtuální výstavu zvířat

Letos po prvé se ve dnech 8.-10.března uskutečnila virtuální výstava zvířat mladých chovatelů. Jak dobře víte, už od loňského podzimu se stále nedařilo uskutečnit v Mikulášovicích klasickou výstavu zvířat v držení mladých chovatelů. Proto jsme uskutečnili výstavu virtuální, která se uskutečnila na Facebookové stránce zřízené k tomu účelu naším spolkem. Výstava zvířat vyšla z již vzniklé tradice, kdy hodnocení vystavovaných exemplářů mají plně v rukou diváci - návštěvníci výstavy. Letos rozdali celkem 229 hlasů, když vybírali ze 17 vystavených zvířat. Nejvíce bylo vystaveno hlodavců a psů po 6, 2 kočky, dále pak králík, okrasné a exotického ptactvo a terarijní živočich po jednom.

article preview

Nejúspěšnějším mladým vystavovatelem v odbornosti hlodavců byla Nela Hladká z Jiříkova s 23 hlasy, která zvítězila i mezi chovateli psů s 27 hlasy, u koček to byl Tomáš Ritter z Mikulášovic, z okrasného a exotického ptactva Marek Merva z Mikulášovic, který vyhrál i v odbornosti teraristika, kde se stal i absolutně nejúspěšnějším vystavovatelem se ziskem 34 hlasů. V soutěži mezi městy Výběžku vyhrálo město Jiříkov se ziskem 97 hlasů před Mikulášovicemi, které získaly 89 hlasů. V doplňkové části, kdy se výstavy zúčastnili i vystavovatelé mimo náš region odbornosti hlodavců zvítězila Alexandra Neuhauserová z Čáslavi, která rovněž zvítězila v odbornosti králíků. Všichni vítězové si následně po výstavě vyzvedli v obchodě „U Žida“ v Mikulášovicích krásné poháry, diplomy a dárky od sponzorů.

 

Na přípravě výstavy se podíleli naši mladí chovatelé a někteří rodiče, za což si všichni zaslouží velké poděkování. Poděkování za podporu si zaslouží město Mikulášovice za propagaci výstavy i finanční příspěvek na náklady spojené s akcí a za věcné ceny a pomoc s výstavou Houbařský kroužek Mikulášovice spolu s Obchodem U Žida Mikulášovice,

 

Současně veškerou mikulášovickou veřejnost a především její dětskou část srdečně zveme na další naše akce, letní výstavu zvířat v držení mladých chovatelů, která se uskuteční v sobotu 31. července na zahradě U Vitvarů v Mikulášovičkách č.p.1. Vystavovat budou především účastníci právě probíhajícho stanového tábora se zvířaty na Salmově a další členové našeho chovatelského kroužku. Zveme k aktivní účasti i další děti z Mikulášovic a okolí, kteří nebudou v termínu výstavy odjetí na dovolené či prázdninách mimo město. Nedá se ale rovněž vyloučit, že po zimní premiéře virtuální výstavy si tuto akci ještě letos zopakujeme.

Moc se na všechny těšíme.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail list
Statistiky

Online: 5
Celkem: 369890
Měsíc: 7388
Den: 175