Jdi na obsah Jdi na menu

Cena ČRDM Přístav 2017 udělena

16. ročník Ceny přístav má své držitele

Poslední listopadový den proběhlo v Praze v prostorách Pražské křižovatky slavnostní předání Cen ČRDM Přístav.

Předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček následující den tuto akci následovně okomentoval:

Reálné nominace, nebo šméčko?

Jsem rád, že ocenění byli milí a příjemní a úctyhodní lidé, zkrátka, že jste to byli právě Vy! Všechny nominace přišly opravdu zespodu. ČRDM má možnost udělit mimořádnou cenu, zde Rada nominuje i rozhoduje o udělení, nicméně všechny letošní ceny jsou řádné, tedy nominované z terénu.

 Proč Pražská křižovatka?

Na Křižovatku jsme přišli, když se Ondra vrátil ze Světlušky, charitativní akce, na které tomíci spolupracují. Poprvé jsme byli na obhlídce prostoru 5. ledna, od té doby se akce připravovala. Prostor se nám moc líbil, a i když se v průběhu měsíců poté objevilo, diplomaticky řečeno, „mnoho výzev“, které jsme museli nějak řešit, záměr udělat Cenu Přístav zde přetrval.

 Proč nestoři?

Myšlenka zapojit nestory hnutí padla velmi záhy. Sbírali jsme podněty od našich spolků, zkoušeli oslovovat, někdy i přesvědčovat, že by bylo moc hezké, kdybyste právě Vy, kteří toho máte tolik za sebou, předali cenu. Chtěli jsme poděkovat i Vám, za to, jak dneska činnost s dětmi a mladými lidmi vypadá. Každý chce znát své kořeny. Každý hledá hodnoty, se kterými by se chtěl ztotožnit. Vy, naši milí předávající, nejste jen ztělesněním jakéhosi profesionálního umu, zručnosti, která Vás proslavila, ale zároveň morálními autoritami, které ovlivnily a směrovaly mnoho lidí.

A proč zde toto všechno uvádíme? Jednoduše proto, že mezi oceněnými byl i člověk z našeho regionu, kterého mnozí z nás dobře znají: Josef Šusta, který u nás dlouhodobě podporuje spolky pracující s dětmi a mládeží.

Navrhly jej spolky Český svaz chovatelů, ZO Mikulášovice a Varnsdorf a spolek Lenička z Varnsdorfu.

Oceněný je teprve druhým držitelem tohoto prestižního celostátního ocenění z našeho regionu, když v roce 2011 jej obdržel pracovník Města Mikulášovice Tomáš Fúsek. Každoročně cenu obdrží kolem 5 zástupců z veřejné správy a samosprávy a podnikatelů působících na místní a krajské úrovni za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

Cenu Přístav 2017 v podobě ručně broušené „trosečnické“ láhve letos obdrželi:
Mgr. et Mgr. Dana Prudíková – náměstkyně pro řízení sekce legislativy a mezinárodních vztahů na MŠMT. 
Vlasta Vasková – vedoucí školní jídelny při ZŠ v Hrádku, zastupitelka města Hrádek. 
Mgr. Miroslav Hrdina – vedoucí Odděleni mládeže, tělovýchovy a sportu na Krajském úřadě Jihočeského kraje. 
Josef Šusta – statutár a společník ve společnostech NOPROSU s.r.o. a Pivovar Kocour Varnsdorf s.r.o. V současnosti je zastupitelem města Varnsdorf. 
Tiskárna Printo, spol. s r.o.

Blahopřejeme a ještě jednou děkujeme!

Za použití podkladů ČRDM Vlastimil Jura st.

 

Náhledy fotografií ze složky Cena Přístav 2019