Jdi na obsah Jdi na menu

Vysazení lípy srdčité v Mikulášovicích na paměť sv. Anežky České

 

Vysazení lípy v Mikulášovicích na paměť sv. Anežky České
 
     I naše malá organizace se zapojila do projektu organizovaného Českou radou dětí a mládeže – vysazení 100 lip srdčitých na počest 800 let od narození sv. Anežky České. Završil se tak Evropský rok dobrovolnictví, na kterém se podílí nenápadně a v tichosti i naše organizace ČSCH se sídlem v Mikulášovicích.
     Stalo se tak v neděli 6. listopadu o 13. h odpolední, kdy se sešli členové organizace – především mladí chovatelé z Mikulášovic u kapličky na Salmově, aby zde slavnostně vysadili i tu naši lípu, o kterou se budou natrvalo starat. Připomínat nám to bude i umístěná pamětní tabulka. Členové kroužku při té příležitosti zazpívali chovatelskou písničku o zvířatech, předseda organizace pověděl pár slov o proběhlém Evropském roce dobrovolnictví a souvislosti právě s Anežkou Českou.
     Součástí této malé slavnosti byl i příslib naší chovatelské organizace vzít si patronát nad kapličkou, která si zaslouží nejenom opravu, ale i pravidelnou péči. Tak doufejme, že nezůstane jenom u příslibu a věc se společně s Městem Mikulášovice podaří zrealizovat. Zárukou toho by mohla být i milá přítomnost starostky města ing. Miluše Trojanové a pracovníka města pana Tomáše Fúska.
     Z této malé slavnosti, která probíhala sice o slunečném, avšak větrném odpoledni, přinášíme i několik fotografií. Za zmínku také stojí, že stejný den se vysazovala další lípa u křížku v Horních Mikulášovicích, nad kterou si vzal patronát místní oddíl Asociace Turistických oddílů mládeže.
 
Vlastimil Jura

Mikulášovické noviny 11/11

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář