Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cena Přístav 2018

Česká rada dětí a mládeže již po sedmnácté udělila Ceny Přístav

 

ČRDM udělila 27. listopadu šest svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží. Cenu obdrželi:

Ing. Radek Zlesák – poslanec PSP ČR, člen podvýboru pro mládež a volnočasové aktivity, člen Rady města Žďár nad Sázavou

Ing. Karel Ježek – ředitel společnosti Mikov Mikulášovice, která vyrábí především celý sortiment nožů

Ing. Zuzana Vejvodová – starostka Městské části Praha-Zbraslav

Ing. Pavel Šotola – člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor

Pavel Kutiš – starosta obce Kaliště, okres Pelhřimov

Eva Lachoutová – pracovnice Oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Jihočeského kraje

 

Setkání zástupců ČRDM s laureáty se odehrálo v rámci neformálně komponovaného večera v prostředí Divadla Royal na pražských Vinohradech. To založil roku 1929 Emanuel Maceška coby nejmodernější kino v Praze pod názvem Bio IlIusion. Velká část původního zařízení zůstala zachována, díky čemuž se pobyt v biografu podobá cestě do zlatých časů třicátých let. Přesně tam vzal diváky Ceny Přístav i doprovodný program večera. Dominoval mu částečně předtočený groteskní film, který se dotáčel přímo na pódiu. Laureáti si tak neodnesli jenom skleněné ocenění, ale i jedinečný zážitek z účinkování v „prvorepublikovém“ filmu. Například Zuzana Vejvodová se proměnila v hrozící zahradnici, Pavel Šotola v muže shazujícího z okna květináč, Pavel Kutiš v rozzlobeného učitele s kružítkem…

Radek Zlesák dojal publikum tím, že věnoval svoji Cenu Přístav manželce Lucii za její obětavou práci s dětmi v turistickém oddíle – ta ji ostatně také převzala.

Během následného soutěžního „Videostopu“ se film zkompletoval a pustil se pak na závěr večera. Výsledné dílo vyvolalo v sále zaslouženou salvu smíchu.

Téměř stovka přítomných vyslovila obdiv tvůrcům zábavného večera – Jiřímu Gureckému, Václavu Zimmermannovi a Jakubu Řikovskému.

 

Cenu za ing. Karla Ježka přebíral tiskový mluvčí PhDr. Bohuslav Jetelina, který si také v natáčeném filmu zahrál. Pokud si jej chcete prohlédnout, stačí si na internertu najít: https://www.youtube.com/watch?v=D05-uaMTsjY&feature=youtu.be

Udělení ceny navrhly tři spolky: ZO ČSCH a ATOM Mikulášovice a KLUB PATHFINDER, které tak ocenily významnou podporu ze strany společnosti Mikov práci s dětmi a mládeží v uvedených spolcích. Ještě jednou touto cestou děkujeme!

 

Za použití podkladů ČRDM zpracoval Vlastimil Jura 

 

Náhledy fotografií ze složky Cena Přístav 2019

 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail list
Statistiky

Online: 4
Celkem: 369883
Měsíc: 7391
Den: 175